رینوپلاستی

جراحی بینی گوشتی + دکتر طهماسبی

رینوپلاستی بر روی دو نوع بینی انجام می شود ، بینی گوشتی و بینی استخوانی ، بسیاری از افراد که قصد جراحی بینی گوشتی دارند سوالاتی از جمله : بینی گوشتی چه مشخصاتی دارد؟ مزایای انجام این جراحی بینی چیست ؟ تفاوت عمل بینی گوشتی و بینی استخوانی چیست ؟ و سوالاتی دیگر در ذهن شان ایجاد می شود ، در این مقاله قصد داریم در این مقاله از دکتر آتوسا طهماسبی ، بهترین جراح بینی خرم آباد ، به صورت مفصل به این سوالات بپردازیم پس با ما همراه باشید.

مشخصات بینی گوشتی

 • بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای استخوان و غضروف ضعیف و پوست ضخیم باشد.
 • نوک این نوع بینی پهن بوده و دارای غدد چربی فراونی در آن ناحیه می باشد.
 • اکثر ایرادات این نوع بینی در اطراف دیواره سوراخ بینی و نوک بینی است.

مزایای جراحی بینی گوشتی چیست ؟

 • جراحی باعث تقارن صورت می شود.
 • سبب زیباتر شدن ظاهر بینی می شود.
 • جراحی سبب افزایش اعتماد به نفس افراد می شود.
 • باعث بهبود کیفیت زندگی افراد می شود.

نحوه جراحی بینی گوشتی چگونه می باشد ؟

جراح بینی خوب در خرم آباد ، پس از معاینه بینی و تجویز آزمایشات و بررسی سوابق بیماری و مصرف دارویی فرد ، تاریخ عمل بینی گوشتی او را تعیین می کند. جراح در روز جراحی بینی گوشتی با استفاده از روش باز یا بسته ایرادات بینی فرد را برطرف می نماید. در حین جراحی ، جراح تمامی انتظارات بیمار از جراحی زیبایی بینی گوشتی را مد نظر قرار می دهد.

 • جراحی به روش باز

در جراحی به روش باز یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می شود و پس از جدا کردن پوست از بینی تغییرات مورد نیاز بر روی بینی اعمال می شود.

 • جراحی به روش بسته

در جراحی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی می باشد.

 

عمل بینی گوشتی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای در خصوص جراحی بینی گوشتی با لیزر هستیم باید بگوییم که هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را در اسکلت بینی ایجاد کرد ، تنها راه برای رفع ایرادات ظاهری بینی جراحی می باشد و لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست می شود.

تفاوت بینی استخوانی و بینی گوشتی چیست ؟

اصلی ترین تفاوت بینی استخوانی و بینی گوشتی در ساختار اسکلتی و پوست می باشد و همین امر باعث تفاوت جراحی بینی استخوانی و بینی گوشتی شده است. افرادی که دارای بینی استخوانی هستند به دلیل ویژگی های این نوع بینی می توانند ، جراحی فانتزی ، طبیعی و جراحی شبیه به یک عکس انجام دهند. اما افرادی که بینی گوشتی دارند به دلیل ویژگی های آن توصیه می شود جراحی طبیعی انجام دهند.

 

 

آیا بینی گوشتی برگشت پذیر است ؟

در گذشته افراد بر این باور بودند که بینی گوشتی بعد از عمل بینی گوشتی قابل بازگشت به شکل اولیه خود است و جراحی تاثیری بر چهره و فرم بینی آن ها نمی گذارد. اما باید گفت امروزه با پیشرفت علم پزشکی ، در جراحی های بینی گوشتی با تقویت غضروف بینی و تغییر در شکل آن دیگر جای نگرانی نیست و افراد می توانند با خیال آسوده جراحی انجام دهند و به نتیجه ایده آل برسند. اما این افراد باید دید واقع بینانه و انتظارات معقولی از جراحی بینی گوشتی داشته باشند.

بهترین جراح بینی گوشتی

برای انجام جراحی بینی گوشتی به این نکته توجه داشته باشید که حتما به بهترین دکتر عمل بینی گوشتی در خرم آباد مراجعه کنید تا نتیجه ایده آلی را از جراحی به دست آورید. برای انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه می توانید به مقالات مربوط به جراح بینی که تهیه شده و در سایت موجود است مراجعه کنید و با مطالعه آن اطلاعات جامعی در خصوص معیارهای انتخاب جراح بینی و ویژگی ها او به دست آورید.

فیلم جراحی بینی گوشتی

شما عزیزان در این بخش می توانید فیلم بینی های گوشتی و استخوانی را که در آن دکتر آتوسا طهماسبی صحبت نموده اند مشاهده کنید.

اقدامات قبل از جراحـی بینی گوشتی به شرح ذیل می باشد :

 1. اولین و حساس ترین اقدام قبل از عمل ، انتخاب جراح می باشد بیماران باید به هنگام انتخاب جراح بینی بسیار دقت کنند.
 2. بیمار به مدت دو هفته قبل از عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی بهتر است از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و غیره استفاده نکند.
 3. به مدت دو هفته از مصرف الکل و استعمال دخانیات جدا پرهیز نماید.
 4. آزمایشاتی را که جراح بینی تجویز نموده است را به طور کامل انجام داده و نتیجه آن را برای بررسی بیشتر به جراح بینی نشان دهید.
 5. آقایان پیش از مراجعه برای جراحی ، ریش و سبیل خود را بتراشند و بانوان بدون آرایش صورت مراجعه کنند.
 6. حتما پیش از مراجعه برای جراحی بینی گوشتی حتما یک الی دو همراه با خود داشته باشید.
 7. فردی که قصد انجام جراحی ، را دارد باید جراح بینی را از سوابق پزشکی خود مطلع کند.
 8. در صورتی که شما مدت طولانی است که از داروی خاصی استفاده می کنید باید به جراح بینی خود بگویید.
 9. اگر جراح ، برای بیمار دارویی تجویز کرده باشد بیمار نباید در مصرف آن ها سهل انگاری کند و باید آن ها را سر ساعت مصرف کند.
 10. شخصی که اقدام به انجام عمل زیبایی بینی گوشتی ، می کند باید در رابطه با حساسیت های دارویی خود به جراح بینی اطلاعات بدهد.
 11. بیمار باید روز قبل از جراحی استحمام کند.
 12. در روز عمل ، بهتر است بیماران لباس های آزاد و دکمه دار بپوشند.
 13. بهتر است بانوان ، هنگامی که جهت انجام جراحی به کلینیک مراجعه می کنند آرایش نداشته باشند.
 14. بهتر است شما 1 ساعت قبل از شروع عمل ، در بیمارستان حضور داشته باشید هم چنین باید تمامی آزمایشات خود را نیز با خود بیاورید.

مراقبت های بعد از جراحـی بینی گوشتی به شرح ذیل می باشد:

 1. بیمار به مدت دو هفته بعد از جراحی از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و استعمال دخانیات خودداری کند.
 2. داروهایی را که جراح بینی تجویز نموده است راس ساعت استفاده نماید.
 3. از رفتن به مکان ها شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد خودداری کند.
 4. تا یک هفته بعد از عمل بینی گوشتی از انجام فعالیت های ورزشی اجتناب کند.
 5. بینی را به طور مرتب شستشو دهید تا دچار عفونت نشود.
 6. بیمارانی که جراحی ، انجام داده اند باید تا مدتی از مصرف سیگار و الکل پرهیز کنند زیرا این موارد باعث به وجود آمدن اخلال در دوره بهبودی می شود.
 7. بهتر است بیماران در روزهای اول پس از جراحی ، در رژیم غذایی خود غذاهای نرم و آبکی قرار دهند.
 8. بیمار باید تا مدتی پس از عمل جراحی ، سدیم و ادویه را از رژیم غذایی خود حذف کنند زیرا این موارد تشدید کننده ورم می باشند.
 9. شما باید بعد از عمل بینی گوشتی ، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب نمایید زیرا گرما باعث افزایش ورم بینی می شود.
 10. بیماران باید پس از جراحی بینی گوشتی ، با دهان باز عطسه و سرفه کردن کنند تا به بینی فشار نیاید.
 11. پس از جراحی ، فین کردن باعث خونریزی بینی می شود بنابراین از انجام این کار خودداری کنید.
 12. معمولا بیماران پس از گذشت 3 روز از جراحی ، می توانند به حمام بروند اما نظر جراح بینی خود را نیز بپرسید.
 13. افرادی که جراحی ، انجام داده اند باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنند.
 14. بهتر است بیماران پس از جراحی به منظور فشار وارد نشدن به بینی به پشت و به طور طاق باز بخوابند.
 15. بیماران باید هنگام خوابیدن جهت بلندتر شدن سر از بدن ، دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.
 16. اشخاصی که جراحی ، انجام داده اند حداقل تا 1 ماه اجازه انجام ورزش شنا را ندارند زیرا این ورزش باعث ایجاد فشار بر بینی می شود.
 17. کسانی که عمل بینی گوشتی ، انجام داده اند تا مدتی نمی توانند از عینک طبی و آفتابی استفاده کنند.

 

مزایای چسب زدن به بینی گوشتی

بعد از انجام جراحی بینی گوشتی در خرم آباد با دکتر طهماسبی ، به مدت 2 ماه توصیه به استفاده از چسب بینی می شود. در واقع استفاده از چسب بعد از عمل به کاهش تورم بینی و همچنین فرم گیری بهتر بعد از جراحی کمک زیادی می کند. از آنجایی که بینی های گوشتی به دلیل ضخامت پوست بعد از عمل دچار تورم زیادی می شوند ، لازم است برای مدت زمان طولانی تری از چسب استفاده شود. فشار ناشی از چسب که به بینی در طول روز وارد می شود به ساختار جدید بینی کمک زیادی می کند. در صورتی که پوست چربی دارید ، توصیه می شود حتما از چسب های ضد حساسیت که برای این منظور در داروخانه ها به فروش می رسد ، استفاده نمایید تا دچار حساسیت ، جوش و قرمزی در سطح بینی نشوید. حتما در هنگام تعویض چسب برای مدتی اجازه دهید پوست هوا بخورد و سپس مجدد به بینی خود چسب بزنید. بعد از گذشت دو ماه در صورتی که هنوز بینی شما متورم بود ، می توانید فقط در هنگام شب ها از چسب بینی استفاده نمایید و دیگر در طول روز نیازی به استفاده از چسب نیست.

عمل بینی گوشتی چه محدودیت هایی دارد ؟

پوست ضخیم و غضروف های ضعیف و همچنین استخوان های بینی که استحکام کافی را ندارد مانع از ایجاد تغییرات وسیع در پروسه جراحی می شود. به همین دلیل بهتر است در جراحی بینی گوشتی تغییرات زیادی اعمال نشود. برای جلوگیری از افتادگی بینی و برگشت بینی به فرم اولیه ، باید از برداشتن بافت و غضروف ها به میزان زیاد خودداری شود. در تکنیک جدید عمل بینی گوشتی ، غضروف های نوک بینی به کمک غضروف هایی که از نواحی دیگر بینی برداشته می شود ، تقویت خواهد شد و بدین ترتیب نتایج جراحی برای طولانی مدت حفظ می شود.

عوارض جراحـی بینی گوشتی چیست ؟

در صورتی که برای انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی به بهترین جراح بینی گوشتی در خرم آباد یا شهر سکونت خود مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نمایید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد. تنها عارضه جراحی تورم ، آبریزش و گرفتگی بینی باشد که امری طبیعی محسوب شده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر می باشد ؟

هزینه جراحی بینی گوشتی در خرم آباد با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی گوشتی ، هزینه بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه آزمایشات و داروها و غیره تعیین می شود.

چگونه گوشتی بودن بینی تشخیص داده می شود ؟

هرچند که داشتن پوست ضخیم و نرم بودن غضروف ها از مشخصه های اصلی بینی های گوشتی است اما تشخیص بینی گوشتی همیشه آسان نیست. ممکن است برخی افراد پوست ضخیمی داشته باشند اما غضروف های بینی آن ها از کیفیت خوبی برخوردار باشد و یا گاه برخی افراد هرچند که غضروف های ضعیفی دارند ، اما پوست بینی آن ها تقریبا نازک است. این دسته از افراد نسبت به فردی که پوست بینی ضخیم همراه با غضروف ضعیفی دارند ، نتیجه بهتری از انجام جراحی بینی گوشتی دریافت می کنند. چگونگی نوع بینی با معاینه توسط پزشک متخصص مشخص خواهد شد. بر اساس ویژگی های بینی نتیجه عمل زیبایی بینی قابل پیش بینی می باشد. به همین دلیل است که ممکن است برخی افرادی که دارای بینی های گوشتی هستنند زمانی که به جراح بینی مراجعه می کنند و یا عکس های خود را برای مشاوره برای پزشک ارسال می کنند با این پاسخ رو به رو می شوند که بینی شما تغییر زیادی نمی کند و بهتر است جراحی نشود. با این وجود تصمیم گیری نهایی بر عهده فرد متقاضی بوده اما لازم است منطقی باشد و انتظار زیادی از نتیجه جراحی زیبایی بینی نداشته باشد.

کاهش چربی در عمل بینی گوشتی

در پروسه جراحی بینی گوشتی در خرم آباد می توان با خارج کردن غدد چربی که در ناحیه نوک بینی قرار دارد به زیبایی بیشتر بینی کمک کرد این کار به مهارت و دقت زیادی نیاز دارد و موجب کاهش بافت های نرم بینی می شود. برداشتن چربی های بینی موجب نازک تر شدن ضخامت پوست بینی های گوشتی می شود. در برخی موارد می توان برای کمک به نازک شدن پوست بینی ، به بینی کورتون تزریق نمود. تزریق این دارو در لایه های عمیق پوست انجام می شود.

نوشته های تازه

جراحی بینی نیمه فانتزی + دکتر طهماسبی

امروزه جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از رایج ترین فعالیت های زیبایی محسوب می…

3 روز قبل

جراحی بینی شکسته + دکتر طهماسبی

 به علت اینکه بینی عضو برجسته ای در صورت است و ساختار آن استخوان و…

2 هفته قبل

جراحی بینی همراه با نمونه کارهای عالی

بسیاری از افراد جامعه برای درمان یا زیبایی اقدام به جراحی بینی می کنند ،…

3 هفته قبل

مراقبت های بعد از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در جهان می باشد که فرد برای…

1 ماه قبل

جراحی بینی فانتزی + دکتر طهماسبی

جراحی بینی فانتزی یکی از انواع مدل های بینی می باشد که امروزه بسیار مورد…

1 ماه قبل

ورم ناشی از جراحی بینی

یکی از مسائلی که موجب نگرانی افراد بعد از جراحی بینی شده و سوالات بسیار…

3 ماه قبل