اتوپلاستی راهی به سوی زیبایی همیشگی

بسیاری از افراد ممکن است تا به حال نام اتوپلاستی را نشنیده یا در رابطه با آن اطلاعات زیادی نداشته باشند ؛ زیرا نیاز به این جراحی تنها در افرادی حس می شود که شکل گیری لاله گوش بیرونی آن ها ، در دوران جنینی و پس از آن ، با اختلال مواجه شده است. در واقع اگر بخواهیم تعریفی کوتاهی از این نوع جراحی داشته باشیم ، باید اظهار کنیم که جراحی زیبایی گوش یک نوع عمل زیبایی است که برای تغییر شکل ، موقعیت یا اندازه‌ گوش ‌ها انجام می ‌شود . این عمل جراحی می ‌تواند برای افرادی که از فاصله زیاد گوش و سرشان ناراضی بوده یا دچار آسیب ظاهری لاله گوش شده‌اند مفید باشد. برای انجام آن نیز ، شما باید با یک متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک مشورت کنید. دکتر آتوسا طهماسبی متخصص حاذقی در این زمینه است و به شما نحوه انجام جراحی ، تغییرات لازم ، عوارض و ریسک ها را توضیح خواهد داد تا از میزان ترس و استرس شما کاسته شود.

 

جراحی زیبایی گوش - دکتر آتوسا طهماسبی

 

اصلاح دائمی ناهنجاری های گوش با تکنیک های مختلف اتوپلاستی

هر عمل زیبایی می تواند با تکنیک های متفاوتی انجام شود ؛ زیرا نوع ناهنجاری های ایجاد شده در هر شخص با شخص دیگر متفاوت می باشد . تفاوت در این تکنیک ها به نواحی برش و اثر زخم ها بستگی دارد که در ادامه برخی از آن ها را شرح خواهیم داد :

 

جراحی زیبایی گوش استاندارد : باید بدانید که برش ها در این روش در پشت گوش ها ایجاد می شود تا به این منظور متخصص گوش و حلق و بینی در خرم آباد بتواند به غضروف ها دسترسی پیدا کند. سپس با استفاده از این تکنیک‌ ، غضروف ها به شکلی تغییر می یابند که گوش ها به سر نزدیک ‌تر شوند. این تغییرات ممکن است شامل تغییر زاویه‌ گوش به سمت جلو باشد که هدف آن ایجاد ظاهر طبیعی و هماهنگی بیشتر گوش ها با سایر اعضای صورت است.

 

برجسته سازی گوش : کوچک بودن بیش از حد گوش ها ، از دیگر عارضه هایی است که با استفاده از تکنیک برجسته سازی قابل درمان است . به عبارت دیگر افرادی که گوش ‌های آن ها نسبت به سایر بخش‌ های صورت کوچک‌ تر هستند می توانند با افزایش بخش بیرونی و جراحی برجسته سازی گوش ، تعادل و هماهنگی بیشتری در ظاهر کلی صورت خود ایجاد کنند.

 

کاهش اندازه گوش ها : ماکروتیا از دیگر اختلالاتی است که افراد با ایجاد آن به فکر انجام اتوپلاستی در خرم آباد می افتند . این اختلال معمولاً با داشتن گوش هایی بسیار بزرگتر از اندازه معمول بروز پیدا می کند که باعث احساس ناراحتی یا ناهنجاری ظاهری در افراد می شود. برش ها نیز در محل اتصال گوش به سر یا در داخل آن ایجاد می‌ شود که با توجه به نیاز هر بیمار توسط جراح گوش در خرم آباد تشخیص داده می شوند.

کاندیدای مناسب عمل زیبایی گوش در خرم آباد را بشناسید !

بسیاری از افراد در رابطه با زمان مناسب جراحی زیبایی گوش در خرم آباد از پزشک سوالات زیادی می پرسند و یا خواهان دانستن این نکته هستند که آیا از نظر جسمی مجاز به انجام جراحی هستند یا خیر ؟ در این بخش می خواهیم شما را با بهترین کاندیدای اتوپلاستی آشنا سازیم و به سوالات شما در این رابطه پاسخ جامعی ارائه دهیم :

داشتن سلامت جسمی از مهم ترین نکته در عمل زیبایی گوش

برای انجام اتوپلاستی ، اطمینان از عدم وجود بیماری ‌های زمینه ای و مزمنی مانند دیابت ، بیماری‌های قلبی ، عفونت‌، مشکلات خونی و سایر مشکلات مرتبط با سلامت جسمی اهمیت دارد. این اطمینان به بهترین جراح گوش خرم آباد اجازه می ‌دهد تا برآورد دقیقی از ریسک‌ های جراحی داشته باشد و در صورت لزوم با کنترل بیماری و تجویز دارو ، عمل را با کمترین خطر و عارضه به پایان برساند.

سن مناسب از دیگر نکات حائز اهمیت در اتوپلاستی

بدون شک نمی توان سن را محدودیتی برای اتوپلاستی در نظر گرفت ؛ زیرا تمام افراد اعم از کودک ، نوجوان تا بزرگسالان می توانند به انجام این پروسه زیبایی اقدام کنند . تنها موضوع حائز اهمیت در رابطه با سن کودکان است و غضروف گوش آن ها باید به طور کامل رشد کرده باشد ؛ بنابراین حداقل سن برای این انجام این عمل در کودکان ، حدود ۵ سال ؛ زیرا غضروف ها تا 85 درصد به رشد نهایی خود نزدیک شده اند. البته در نظر داشته باشید که توسعه غضروف ها می‌ تواند در طول دوران غربالگری اولیه توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

روحیه‌ همکاری و توانایی بیان احساسات توسط کودک

انجام اتوپلاستی در کودکان ممکن است تاثیر منفی بر روحیه آنها بگذارد. برای اینکه کودکان بتوانند این فرآیند را بهتر سپری کنند ،ارتباط مستمر و حمایت روانی مناسب از سوی والدین و پزشک مهم است . همچنین کودک باید روحیه‌ همکاری با جراح گوش و توانایی بیان احساسات خود در طول فرآیند درمان را داشته باشد.

اتوپلاستی در خرم آباد و مزایای بی شمار آن

ایجاد تقارن در گوش ها : اگر بدانید که زاویه طبیعی میان گوش و سر در ایجاد تقارن و تعادل در چهره چه تاثیر دارد ، بدون شک از انجام این جراحی تردید نخواهید کرد . این زاویه باید عددی میان 25 تا 35 درجه باشد و افزایش آن بیشتر از 35 درجه ،گوش ها را بیرون زده نشان داده و تقارن آن ها برهم خواهد زد . پزشک در حین جراحی این زاویه را تنظیم خواهد کرد به طوری از تقارن گوش های خود به طور همیشگی لذت خواهید برد.

 

دائمی بودن اثر جراحی زیبایی گوش : برخی از روش ها می توانند به طور موقتی سایر اختلالات موجود در گوش ها را برطرف کنند. این راه‌ حل‌ ها مانند استفاده از چسب یا سایر ابزار ها ، نتایج کوتاه‌ مدتی داشته و نیاز به ترمیم مداوم دارند که هزینه گزاف آن در دراز مدت خود را نشان خواهد داد . در مقابل انجام اتوپلاستی در خرم آباد با نتایج دائمی خود ، تنها با پرداخت یک هزینه بیمار را در داشتن گوش های زیبا و متقارن یاری می کند.

 

کم خطر بودن اتوپلاستی : عمل زیبایی گوش در خرم آباد یک راهکار امن و کم تهاجم برای تغییر ظاهر گوش‌ هاست. این عمل جراحی به دلیل کم تهاجم بودن ، خطرات و عوارض انگشت شماری دارد . این جراحی عمدتا به صورت سرپایی و با استفاده از بی ‌حسی موضعی در بزرگسالان انجام می شود . بی‌هوشی عمومی نیز بر حسب شرایط جسمی فرد قابل انجام است که بیشتر کودکان را تحت پوشش خود قرار می دهد.

 

در بزرگسالان ، این عمل با بی حسی موضعی انجام می‌ شود که باعث کاهش ریسک‌ های مرتبط با بیهوشی عمومی می‌ شود. پس از عمل ، بیماران می‌ توانند همان روز به خانه برگردند و دوره‌ نقاهت کوتاهی را در منزل شروع کنند . این دوره‌ نقاهت شامل اجتناب از فعالیت‌های شدید برای چند هفته اولیه است تا به بهترین نتیجه برسیم و ریسک‌ های احتمالی کاهش یابد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری