بهترین سن برای عمل بینی چه سنی است؟
بهترین سن برای عمل بینی چه سنی است؟
فروردین ۲۳, ۱۳۹۶
جراحی لوزه سوم
جراحی لوزه سوم
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۶

عمل برجسته کردن گونه (پروتز گونه)

عمل برجسته کردن گونه

عمل برجسته کردن گونه (پروتز گونه)

برجسته بودن استخوانهای گونه در زیبایی صورت،اهمیت بسزایی دارد.برجسته سازی گونه ها ( پروتز گونه ) با استفاده از مواد طبیعی و مصنوعی برای افزایش برجستگی در ناحیه گونه ها می باشد. این عمل در افراد با نقص مادرزادی گونه ها که استخوان فک فوقانی به میزان کافی رشد نکرده است و یا برای زیباتر شدن چهره انجام می شود.

چهار روش مختلف برای عمل برجسته کردن گونه وجود دارد که عبارتنداز: تزریق چربی (prp+acr)، پروتزهای گونه، ژل های تزریقی، نخ ((silhouette(new)

در این چهار روش عمل برجسته کردن گونه ، تزریق چربی که مخلوط با پی آر پی میباشد، سازگارتر و ماندگاری بیشتری دارد. پی آر پی دارای فاکتور رشد و پروتئین و اسید امینه های مغذی برای زنده ماندن سلول های چربی و یا لیپوسل میباشد . ابتدا از قسمت پهلو یا شکم خود بیمار با بیحسی موضعی چربی هارا خارج میکنن؛ سپس با استفاده از روش های پزشکی آماده میشود و با prp مخلوط میشود و پزشک به گونه تزریق میکند. این روش بهترین روش برای پروتز میباشد زیرا هم طبیعی تر به نظر میرسد هم به دلیل استفاده از چربی های بدن خود بیمار و prp سازگاری بیشتری دارد. البته نکته قابل توجه این است که در این روش اگر از روش دکتر کلمن و با اصول علمی تزریق شود ماندگاری بیشتری دارد.

برای انجام عمل برجسته کردن گونه با استفاده از روش پروتزهای گونه (Malar Implants) باید به این موضوع دقت کرد که پروتزهای گونه انواع مختلفی دارند.

پروتزهای گونه شکل و سایزهای متفاوتی دارند که باید با توجه به چهره بیمار و نظر متخصص، پروتز مناسب انتخاب میشود و در گونه بیمار کار گذاشته میشود.

میتوان عمل پروتز گونه را با عمل های زیبایی دیگر انجام داد برای مثال بیماری که هم نیاز به پروتز گونه دارد هم عمل بینی میتواند هردو عمل زیبایی را باهم انجام دهد.

پروتز گونه

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *