رینوپلاستی

کلمه ی رینوپلاستی از دو واژه ی یونانی ( rhinos )به معنای « بینی » و ( plassein ) به معنای « شکل دادن » , ریشه میگیرد. عمل زیبایی بینی یکی از شایع ترین و مهم ترین اعمال زیبایی بدن است که در جهت بهتر شدن ظاهر بینی و صورت یا برطرف کردن نقایص مادرزادی و تروماتیک بینی انجام می شود .

عمل برجسته کردن گونه

برجسته بودن استخوانهای گونه در زیبایی صورت،اهمیت بسزایی دارد.برجسته سازی گونه ها با استفاده از مواد طبیعی و مصنوعی برای افزایش برجستگی در ناحیه گونه ها می باشد.این عمل در افراد با نقص مادرزادی گونه ها که استخوان فک فوقانی به میزان کافی رشد نکرده است ویا برای زیباتر شدن چهره انجام می شود.


جراحی لوزه و لوزه سوم

لوزه های حلقی بافتهای لنفاوی هستند که در داخل و دو طرف دهان قرار گرفته اند.لوزه سوم دربالای کام نرم و در سقف حلق قرار دارد.البته باید به این مسئله توجه کردکه بافتهای لنفاوی تنها مختص به حلق و دهان نبوده بلکه در سراسربدن پراکنده اند و وظیفه دفاع از بدن در مقابل میکروبها را بر عهده دارند.

انحراف تیغه بینی

سپتوپلاستی جراحی است که برای اصلاح انحراف تیغه وسط بینی انجام میشود.این عمل از داخل بینی انجام می گیرد و هیچگونه جای جراحی روی صورت و بینی باقی نمی ماند.فقط برش کوچکی در قسمت داخل بینی روی مخاط ایجاد شده و از ان طریق قسمتهای میانی غضروف و استخوان که باعث انسداد شده را خارج کرده.