توصیه های قبل و بعد از جراحی بینی

مدت زمان جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی چقدر طول می کشد؟
اسفند ۲, ۱۳۹۵
جراحی بینی گوشتی
جراحی بینی گوشتی
اسفند ۵, ۱۳۹۵

توصیه های قبل و بعد از جراحی بینی

قبل و بعد از عمل زیبایی بینی

توصیه های قبل و بعد از جراحی بینی

افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی دارند باید در نظر داشته باشند قبل و بعد از جراحی بینی باید نکاتی را رعایت کنند تا به نتیجه مطلوب دست یابند.

تعدادی از افراد هستند که به تجویز پزشک خود در حال استفاده نمودن از داروهای خاصی و یا قرص های ضد بارداری و حتی ویتامین ها هستند و یا از داروهای گیاهی استفاده می کنند، این افراد قبل از عمل بینی باید حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارند. زیرا این مسئله می تواند در سیر جراحی بینی این افراد تاثیر گذار باشد و ممکن است باعث ازدیاد خونریزی آن ها در قبل یا بعد از عمل جراحی آن ها شود.

دلایل زیادی هستند می تواند در به وجود آمدن عوارض بیهوشی و یا عمل بینی تاثیر گذار باشد که بیماری های قلبی و یا ارثی و یا حتی یک سرماخوردگی ساده جزو این دلایل هستند.

یکی از مسائلی که در افزایش عوارض بی هوشی تاثیر بسزایی دارد استفاده از دخانیات مانند سیگار و قلیان است. افرادی که نمی توانند دخانیات را ترک کنند و تمایل به انجام عمل زیبایی بینی دارند باید حتما از حدودا 3 ماه قبل از عمل زیبایی بینی و 1 ماه پس از آن از مصرف آن خودداری نمایند.

خوردن غذاهایی که احتیاج به جویدن زیاد دارد و نیز غذاهای پرچرب و پرنمک بعد از جراحی زیبایی بینی ممنوع می باشد در صورت امکان سعی شود از غذاهای نرم و میکس شده که بتوان آن ها را با نی میل کرد استفاده شود. همچنین بعد از عمل زیبایی بینی استفاده از شیر و آبمیوه و مایعات بسیار توصیه می شود.

از فین کردن بعد از عمل و تا حدودا 1 ماه پس از آن خودداری نمایید و اگر بینی ترشحاتی داشت که احتیاج به تمیز کردن دارد با گوش پاک کن این عمل را انجام دهید. البته لازم به ذکر است که گوش پاک کن نباید داخل بینی شود زیرا امکان دارد باعث خونریزی و آسیب دیدن بخیه ها شود.

بعد از عمل زیبایی بینی انجام ورزش های سنگین که باعث شود به بینی آسیب برسد ممنوع است.

گچ بینی بعد از عمل به هیچ عنوان نیابد خیس شود به همین دلیل از شستن صورت در مدتی که گچ روی بینی است اجتناب کنید. می توانید برای تمیز کردن صورت از دستمال نمدار استفاده نمایید.

در صورت بروز هر مشکلی حتما با پزشک معالج خود تماس بگیرید.

قبل و بعد از جراحی بینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *