جراحی بینی همراه با نمونه کارهای عالی

بسیاری از افراد جامعه برای درمان یا زیبایی اقدام به جراحی بینی می کنند ، جراحی زیبایی بینی امروزه یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در جهان محسوب می شود. برای انجام جراحی زیبایی بینی می توانید به بهترین جراح بینی در لرستان ، دکتر آتوسا طهماسبی مراجعه نمایید تا نتیجه ای عالی از این عمل بگیرید.

 

جراحی بینی- دکتر طهماسبی

 

افرادی که قصد جراحی بینی دارند ، بهتر است به بهترین جراح بینی در لرستان مراجعه کنند تا به جراحی ترمیمی بینی نیاز پیدا نکنند. در عمل زیبایی بینی با هدف درمانی مشکلاتی همچون: پولیپ بینی ، انحراف بینی درمان می شود.در جراحی زیبایی بینی ایرادات ظاهری همچون کجی بینی ، افتاگی نوک بینی ، بزرگی و کوچکی نوک بینی ، قوز بینی و غیره برطرف می شود.

در انتخاب بهترین جراح بینی لرستان به چه مواردی باید توجه کرد ؟

 • یک دکتر زیبایی بینی خوب و با تجربه باید توانایی انجام عمل رینوپلاستی بر روی انواع بینی را داشته باشد.
 • یک جراح بینی خوب باید سلامت بیمار را اولویت کاری خود قرار دهد.
 • توانایی تجسم بینی بیمار را بعد از جراحي بيني داشته باشد.
 • پزشک باید صبور باشد و یک دیدگاه کلی از جراحی زیبایی بینی در اختیار بیمار بگذارد.
 • برای مطمئن شدن از انتخاب بهترین جراح زیبایی بینی لرستان به مطب او مراجعه کنید و نمونه جراحی های بینی او را ببینید ، همچنین می توانید برای دیدن نمونه کارهای دکتر آتوسا طهماسبی به بخش گالری تصاویر سایت او مراجعه کنید.

جراحی بینی- دکتر طهماسبی

انواع بینی

 • بینی بر اساس ساختار و نوع پوست به دو دسته ، بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم می شود.
 • عمل بینی استخوانی بر روی بینی هایی که دارای پوست نازک و استخوان و غضروف محکم هستند ، انجام می گیرد.
 • این نوع بینی برای جراحی بینی فانتزی و عروسکی ، عمل شبیه به یک عکس و عمل طبیعی بینی مناسب می باشد.
 • رینوپلاستی بینی گوشتی بر روی بینی های که پوست ضخیم و استخوان و غضروف ضعیف می باشد. معمولاً جراحان بینی به افرادی که دارای این نوع بینی هستند مدل عمل طبیعی را پیشنهاد می کنند ، توصیه ما به این افراد این است که دید واقع بینانه ای نسبت به عمل داشته باشند.

 

جراحی بینی- دکتر طهماسبی

انواع روش جراحی بینی

عمل زیبایی بینی به دو تکنیک باز و بسته انجام می شود.

جراحي بیني به روش باز : در این روش یک برش کوچک برای جدا کردن پوست از اسکلت بینی بر روی کلوملا ایجاد می شود. این روش به دلیل اینکه پزشک دید مستقیم دارد ، احتمال غیر قرینگی بینی بسیار کم می باشد. برای جراحی های پیچیده بینی مناسب می باشد. امروزه اکثر جراحان بینی از روش باز استفاده می کنند.

 

 

جراحي بیني به روش بسته : در این روش هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و برای ایجاد تغییرات تمامی برش ها داخل بینی زده می شود.

این روش در گذشته بیشتر استفاده می شد و دارای ویژ گی های ذیل است :

 • مدت زمان جراحی بسته نسبت به جراحی باز کمتر می باشد.
 • میزان ورم و کبودی اطراف چشم کمتر از رینوپلاستی به روش باز می باشد.

 

جراحی بینی- دکتر طهماسبی

عمل بینی ترمیمی

 1. در صورتی که فرد بعد از عمل زیبایی بینی از نتیجه آن رضایت نداشته باشد ، برای جراحی ترمیمی بینی تا یک سال باید صبر کند تا جای اسکار و زخم ها بهبود یابد.
 2. افرادی که اقدام به عمل بینی ثانویه می کنند ، باید دید واقع بینانه ای نسبت به جراحی رینوپلاستی داشته باشند و بدانید که با هر بار جراحی رینوپلاستی مجدد پیچیدگی های آن بیشتر می شود.

 

جراحی بینی- دکتر طهماسبی

جراحی بینی فانتزی

 1. مدل بینی فانتزی یا عروسکی به بینی گفته می شود که در آن زاویه بین بینی و لب تقریبا حدود 105 درجه می باشد.
 2. همچنین این نوع بینی دارای تیغه نازکی می باشد و سوراخ های بینی کوچک می باشد. در مدل بینی فانتزی یا عروسکی نوک بینی سربالا بوده و قوس متناسبی دارد.

 

 

عمل بینی طبیعی

 1. مدل بینی طبیعی یکی از مدل بینی های پرطرفدار در میان آقایان و بانوان می باشد.
 2. در این مدل بینی نوک بینی طبیعی بوده و تیز و فرم دار نمی باشد ، دکتر گوش و حلق و بینی فاصله بین لب و نوک بینی را حفظ کرده و حدود 90الی 95 درجه می باشد.
 3. سوراخ های بینی انداز طبیعی خود را حفظ کرده و پین های اطراف سوراخ های بینی از بین نمی رود.

 

جراحی بینی- دکتر طهماسبی

مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی

 • فرد بهتر است قبل از عمل بینی آزمایشاتی را که بهترین متخصص گوش و حلق و بینی لرستان تجویز کرده است ، انجام دهد.
 • قبل و بعد از جراحی بینی از تمامی جهات بینی خود فتوگرافی تهیه نماید.
 • دو هفته قبل و بعد از جراحی از سیگار ، قلیان و الکل استفاده نکنید.
 • دو هفته قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی از مصرف داروهایی همچون آسپرین و وارفامین که باعث رقیق شدن خون می شود ، خودداری کنید.
 • 8 ساعت قبل از عمل بيني از خوردن و آشامیدن خودداری کنید و ناشتا برای عمل مراجعه نمایید.
 • در روز جراحی زیبایی بینی یک نفر همراه با خود داشته باشید.
 • آقایان پیش از مراجعه برای عمل زیبایی بینی ریش و سبیل خود را بتراشند.
 • بانوان بدون آرایش برای جراحی رینوپلاستی مراجعه کنند.
 • بعد از عمل از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید.
 • بعد از رینوپلاستی از غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارد ، استفاده نکنید.
 • بعد از جراحی از رفتن به مکان های شلوغ خودداری کنید.
 • تا دو ماه از زدن عینک آفتابی و طبی بپرهیزید و در صورت نیاز از لنز استفاده کنید.
 • برای برداشتن اسپلینت بینی یا گچ بینی حتما به پزشک مراجعه کنید و تا چند هفته زدن چسب بینی را به او بسپارید.

 

جراحی بینی- دکتر طهماسبی

عوارض عمل زیبایی بینی چیست ؟

 • یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد متقاضی برای عمل جراحی زیبایی بینی در جلسه مشاوره می پرسند عوارض جراحی بینی است.
 • باید بگوییم که جراحی زیبایی بینی در صورتی که توسط یک پزشک خوب و مجرب انجام شود عارضه ای برای بیمار ایجاد نمی شود.
 • برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله مربوط به عوارض جراحی که در سایت وجود دارد مراجعه کنید.

 

سوالات متداول بعد از جراحی بینی

متقاضیان عمل زیبایی بینی در لرستان ، هنگام مراجعه به مطب جراحان بینی سوالات بسیاری از آن ها می پرسند که در ادامه تعدادی از شایع ترین سوالات را مطرح نموده و به آن ها پاسخ خواهیم داد.

حداقل سن لازم برای عمل بینی چند سال است ؟

افراد زمانی مجاز به جراحی زیبایی بینی خود هستند که به بلوغ جسمی و فکری رسیده باشند ، به همین منظور دختران تا اتمام 15 سالگی و پسران تا اتمام 16 سالگی که رشد بینی ها کامل شده و بلوغ ذهنی آن ها تکمیل شده باشد می بایست برای انجام این جراحی زیبایی دست نگه دارند.

 

 

آیا شدت ورم ناشی از عمل بینی در همه افراد یکسان است ؟

 • برای انجام جراحی بینی ، جراح می بایست به ساختمان بینی دسترسی داشته باشد به همین منظور تعدادی برش بر روی پوست بینی ایجاد می کند که همین عوامل موجب بروز کبودی و ورم در بینی و صورت فرد می باشد.
 • میزان و شدت این ورم و کبودی در افراد مختلف با توجه به نوع بینی آن ها ، ویژگی های بدن و میزان ایرادات بینی شان متفاوت می باشد.
 • کبودی و ورم در افرادی که بینی آن ها گوشتی بوده و بینی شان ایرادات بیشتری دارد ، بیشتر از افرادی با بینی استخوانی و میزان ایرادات کمتر خواهد بود.

 

جراحی بینی- دکتر طهماسبی

تغذیه بعد از عمل بینی چگونه باید باشد ؟

 • افراد بعد از عمل زیبایی بینی به اتاق ریکاوری منتقل شده و به مدت چند ساعت از خوردن و آشامیدن منع می گردند ، زیرا ورود نوشیدنی و مواد غذایی به معده ممکن است منجر به ایجاد حالت تهوع در آن ها شود.
 • بعد از 4 ساعت بیماران مجاز به نوشیدن آب و آبمیوه های طبیعی و تازه بوده و پس از آن می توانند غذاهای نرم و آبکی میل نمایند.
 • بعد از اینکه فرد مشکلی در جویدن نداشت می تواند غذاهایی مانند پلو و خورشت میل نماید و سپس رژیم غذایی قبل از جراحي بیني خود را پیش گیرد.
 • دلیل منع افراد از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند این است که عمل جویدن به فک بالا و در نهایت بینی فشار وارد کرده و موجب تشدید کبودی و ورم ناشی از عمل بینی خواهد شد.
 • همچنین افراد باید غذاهایی میل کنند که در پخت آن ها از نمک و ادویه زیادی استفاده نشده باشد ، زیرا مصرف این غذاها شدت ورم را افزایش می دهد.

 

جراحی بینی- دکتر طهماسبی

آیا برقراری رابطه زناشویی بعد از جراحی بینی مجاز است ؟

 • برقراری رابطه جنسی معمولاً با هیجان همراه می باشد که این هیجان موجب پرخونی صورت می شود.
 • هنگامی که جریان خون در صورت زیاد شود تورم بینی بیشتر خواهد شد ، بنابراین افراد باید به مدت 2 هفته از برقراری رابطه زناشویی پرهیز کنند.
 • بعد از گذشت 2 هفته از عمل ، رابطه جنسی باید در موقعیت هایی صورت گیرد که هیچ فشاری به سر و بینی بیمار وارد نشود.

جراحی بینی- دکتر آتوسا طهماسبی

آیا تزریق کورتون بعد از عمل بینی ضرورت دارد ؟

روند فروکش کردن ورم بینی در برخی از افراد بسیار کند بوده و بعد از گذشت ماه ها از عمل بینی میزان قابل توجهی ورم در بینی آن ها باقی می ماند.باید بگوییم این عارضه معمولاً در افرادی با بینی های گوشتی بسیار بزرگ اتفاق می افتد ، در چنین مواردی با تزریق آمپول کورتون می توان ورم بینی را کاهش داد.

هزینه جراحی بینی در لرستان چقدر می باشد ؟

قیمت عمل بینی توجه به دستمزد بهترین دکتر بینی لرستان ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه متخصص بیهوشی و غیره تعیین می شود.

نمونه کارهای جراحی زیبایی بینی دکتر آتوسا طهماسبی

 

عمل همزمان سینوزیت و جراحی زیبایی بینی

سینوزیت یکی از مشکلات شایع در میان افراد می باشد. با این حال ممکن است برخی افراد در کنار مشکل سینوزیت از فرم بینی خود راضی نباشند. خوشبختانه با پیشرفت پزشکی در حال حاضر امکان بهبود مشکلات عملکردی بینی در کنار مشکلات ظاهری بینی وجود دارد. انجام عمل زیبایی بینی در کنار اندوسکوپی سینوس ها موجب می شود تا افراد تنها یک بار تحت عمل جراحی و بیهوشی قرار بگیرند و با گذران دوره نقاهت کوتاه علاوه اختلالات تنفسی ، نواقص ظاهری بینی آن ها نیز برطرف شود. لازم به ذکر است که انجام جراحی زیبایی بینی همراه با آندوسکوپی سینوس ها طولانی تر بوده و در مدت زمان بیشتری انجام می شود.  معمولا این جراحی با درمان سینوس ها به صورت غیر تهاجمی آغاز شده و سپس پزشک اقدام به برطرف کردن مشکلات ظاهری بینی می نماید.

مصرف راکوتان و جراحی بینی

داروی راکوتان اغلب برای درمان جوش های صورت تجویز می شود. استفاده از این دارو در رطف آکنه و جوش های صورت با نتایج خوبی همراه است. اما خوب است بدانید که در رابطه با مصرف این دارو و عمل زیبایی بینی محدودیت هایی وجود دارد. در واقع مصرف داروی راکوتان با خشک شدن مخاط بینی و پوست و همچنین نازک شدن پوست همراه است. از این رو بهتر است در صورتی که قصد انجام عمل زیبایی بینی دارید ، حداقل به مدت 6 ماه مصرف راکوتان را قطع نمایید. از طرف دیگر راکوتان ممکن است در برخی موارد با تشخیص و صلاحدید پزشک برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند با هدف کاهش ورم بینی بعد از جراحی برای مدتی تجویز شود. در صورتی که داروی راکوتان مصرف می کنید ، لازم است آب زیادی بنوشید و به صورت مرتب آزمایش انجام دهید تا کبد شما آسیب نبیند.

ثبت نام
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button